{Mało osób wie, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bo pierwsze pojawiać się zaczęły już na początku XX wieku. Widać więc, że neonowa reklama to duży kawałek historii, która w rzeczywistości wcale nie uległa zakończeniu. Klasyczne neony są robione z rurek ze szkła wypełnionych mieszanką różnych gazów. Zależnie od tego, jaki był końcowy skład tej mieszanki, to uzyskiwano różne kolory świecenia. Takie neony na ścianę czy instalowane na dachach i konstrukcjach na pewno robią duże wrażenie, ale mają kilka istotnych wad. Przede wszystkim produkcja ich jest dość pracochłonna, a poza tym ze względu na wykorzystanie nie są one zbyt odporne na mechaniczne uszkodzenia.

W przypadku jakiegoś uszkodzenia czy awarii z reguły takiego elementu naprawić się już nie dało, tylko trzeba było przygotować nowy. Z takich też powodów wydawało się, że taki nośnik reklamy powoli zniknie z naszego krajobrazu, gdy na rynku się pojawiła technologia ledowa. Ledy jako źródło oświetlenia przebojem się wdarły

Chyba każdy z nas kojarzy świecące nocą barwne reklamy, będące niczym innym jak neonami. Od ponad 100 lat ta reklamowa forma cieszy się bardzo dużym powodzenie i skutecznością, a dzisiaj dzięki nowoczesnej technologii możliwości jej jeszcze się zwiększyły. Tradycyjne neony wykonuje się ze szklanych rurek napełnionych mieszanką gazów szlachetnych. Jeśli z każdego końca takiej rurki zostanie podłączone napięcie elektryczne, to pod wpływem wyładowań gaz w rurce będzie świecił w odpowiednim kolorze.

Zapewnia to niesamowity efekt, widoczny z dużej odległości bez względu na warunki klimatyczne, ale produkcja takich neonów jest trudna i wymagająca. Z uwagi na użycie szkła nie mają one też dużej odporności na mechaniczne uszkodzenia, z takich też powodów nie była to tania i szybka do montażu forma reklamy. Bardzo dużo się zmieniło dzięki technologii ledowej, która się pojawiła przed kilkunastu laty i zyskała niesamowicie dużą. Takie neony led stały się świetną alternatywą dla klasycznych rozwiązań, praktycznie zupełnie je wypierając z rynku. Są bowiem tańsze, prostsze do wykonania, bardziej odporne mechanicznie i dają nieograniczoną ilość kolorów.

Napis ledowy jest umieszczony w plastikowej rurce, jaką jest znacznie łatwiej uformować na dowolny kształt w stosunku do szkła, nie jest też ona narażona na stłuczenie przy przypadkowym uderzeniu. Nowoczesne neony na ścianę potrzebują dużo mniej energii, co w obecnym czasie ma ogromne znaczenie, ta technologia umożliwia też zastosowanie praktycznie każdego koloru, jaki sobie zażyczy klient.

Bardzo dobrze będą się sprawdzać zarówno w reklamach wewnątrz budynków, jak również na zewnątrz, jak neony klasyczne. Firmy które się wyspecjalizowały w produkcji neonów ledowych gwarantują sporą elastyczność w zakresie wymiarów czy wzornictwa, dlatego też każdy zrobić może neon na zamówienie właśnie taki, jaki będzie potrzebny. A który świetnie będzie świecił przez wiele następnych lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz