Handlowa współpraca z podmiotami zagranicznymi to duże szanse na intensywny wzrost firmy i zwiększenie jej zysków. Jednak ruszenie z taką współpracą to również spore biznesowe ryzyko, które trzeba mocno przemyśleć i zabezpieczyć się we właściwy sposób. Oczywiście szczegółowa weryfikacja kontrahenta będzie miała duże znaczenie, ale zostaje także temat płynności finansowe. W niejednym przypadku klienci zagraniczni będą oczekiwali atrakcyjnych dla nich terminów płatności, a to będzie się wiązać z tym, że trzeba będzie długo oczekiwać na otrzymanie zapłaty.

Z tego też powodu w takich sytuacjach świetnie może się sprawdzić satysfakcjonujący faktoring międzynarodowy. Funkcjonuje on na analogicznej zasadzie, co faktoring dostępny dla kontrahentów krajowych. Lecz z powodu tego, że otoczka takich transakcji jest znacznie bardziej skomplikowana, to nie każdy z faktorów będzie taką usługę oferował.

Bierze się to z faktu, że jest sporo różnic w regulacjach prawnych istniejących w krajach dostawy, niejednokrotnie dochodzą też skomplikowane kwestie podatkowe i celne. To wszystko sprawia, że trzeba mieć duże doświadczenie w takiej sprzedaży, a firmom przeważnie trudno je będzie zyskać samodzielnie. Z tego też powodu dla nich zdecydowanie lepszą opcją może być skupienie się na biznesie, pozostawiając kwestie wierzytelności i należności finansowej instytucji, która będzie oferowała polecany faktoring eksportowy.

Przejście na międzynarodowy faktoring będzie wymagało szczegółowego sprawdzenia potencjalnych klientów, oraz sprawdzenia ich rzetelności i wiarygodności. Oczywiście nawet pomimo pozytywnych rekomendacji jakieś biznesowe ryzyko jest, dlatego też warto się zastanowić nad rodzajem faktoringu, jaki się wybierze. W przypadku faktoringu pełnego sprzedawcy mają dodatkową ochronę pod postacią polisy na przypadek problemów z wypłacalnością, co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami. Jeżeli ktoś się będzie bardziej interesował tym tematem, to zajrzeć może na stronę https://faktoringoferty.pl/artykuly-i-porady/84-faktoring-eksportowy-finansowanie-i-pakiet-bezpieczenstwa i zapoznać się z umieszczonymi tam informacjami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz