Posiadacze wielu tysięcy najróżniejszych blogów mają podstawy do twierdzenia, że WordPress idealnie się do tego nadaje. Konkurencja wśród systemów CMS faktycznie jest duża, a mimo to WP od wielu lat niezmiennie znajduje się na pozycji lidera. Z nieograniczonych w zasadzie możliwości tego systemu korzysta nie tylko ogromna liczba mniejszych blogerów, ale też światowe marki, posiadające mocno rozbudowane pod względem funkcjonalnym serwisy.

A tak dużą popularność WordPress zawdzięcza kilku aspektom. Po pierwsze jest całkowicie darmowy, więc koszty uruchomienia projektu są nieduże. Owszem, wiele dodatkowych skórek albo wtyczek jest udostępniana za opłatą, ale ilość darmowych jest tak ogromna, że bez problemów znajdzie się wszystko co potrzebne. Pomimo tego, że za system nic się nie płaci, to jest on niezwykle bezpieczny i stabilny. Świetnie o to dba społeczność użytkowników, u której bez najmniejszego problemu można uzyskać wsparcie i pomoc.

Ta społeczność jest także często źródłem interesujących inspiracji czy pomysłów, jakie można wykorzystać w swoich projektach. Dla właścicieli blogów ważne są również kolejne zalety WordPressa. Sama jego instalacja jest bardzo łatwa nawet dla osób nie mających dużego doświadczenia technicznego. W zasadzie wszystko da się zainstalować i skonfigurować przez maksymalnie godzinę, i już można publikować pierwsze wpisy. Nie trzeba przy tym zostawać programistą, ponieważ praktycznie wszystko można zrobić za pomocą intuicyjnego i wygodnego panelu zarządzania.

Zarówno to dotyczy instalacji wtyczek i skórek, jak również obsługą kategorii i wpisów. W przypadku tych ostatnich do dyspozycji jest wygodny wizualny edytor, z opcją szerokiego formatowania tekstu i dodawania zdjęć i grafik. Mając już działający pierwszy blog należy wypełnić go jakąś wartościową treścią. Jeżeli ktoś chce, to postawić może na jakąś jedną tematykę i tylko jej się trzymać. Lecz można też stworzyć wielotematyczny blog, przykładowo taki jak https://www.jakprowadzicbiznes.info/, takie miejsca również cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz