Świeżo zrobione elewacje domów mieszkalnych i innych budynków często już po pół roku nie wyglądają najlepiej. Wpływ na to mają przede wszystkim warunki atmosferyczne, na które tynk będzie narażony, ale też i miłośnicy zostawiania po sobie pamiątek namalowanych sprayami. Takie graffiti na ścianach i murach to duży problem, zwłaszcza jeśli malujący raczej się nie wykazują talentem plastycznym. Lecz aktualnie nie ma żadnego problemu z ich usuwaniem, gdyż ze wsparciem przychodzi zaawansowana technika.

W przypadku tego typu prac bardzo powszechnie są bowiem wykorzystywane lasery, jakie doskonale dają sobie radę z najróżniejszymi zanieczyszczeniami na powierzchniach. Samo czyszczenie laserem będzie wykorzystywać zjawisko ablacji laserowej, czyli po prostu odparowania brudu pod działaniem energii dostarczonej przez promień. Dzięki odpowiedniemu układowi sterowania pracownik bardzo precyzyjnie może ustalić moc wiązki, przez co powierzchnia nie przegrzeje się i nie ulegnie uszkodzeniu.

W przypadku elewacji takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza, ponieważ pozwala na punktowe usuwanie farby, bez konieczności używania środków chemicznych czy ściernych. Takie lasery są urządzeniami przenośnymi, dzięki czemu mogą one zostać dowiezione w dowolne miejsce, gdzie potrzebne będzie czyszczenie murów. Mają one nieduże zapotrzebowanie na energię elektryczną, i nie będą potrzebować ani dodatkowych instalacji, ani też materiałów.

Proces czyszczenia jest realizowany przy użyciu promienia lasera, dzięki czemu nie ma bezpośredniego kontaktu fizycznego z powierzchnią. Co ważne, ceny za czyszczenie laserowe są konkurencyjne w porównaniu z innymi metodami, a plusy takiego rozwiązania są naprawdę duże. Z oferty firm oferujących takie usługi korzystają bardzo chętnie mieszkańcy domów prywatnych, ale niejednokrotnie też spółdzielnie i zarządcy nieruchomości. Laserowa technika staje się coraz popularniejsza na rynku, i ze względu na liczne zalety raczej nie powinno się to zmienić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz