Internet jest obecnie ogromnie popularny w zakresie prowadzenia biznesu, dotyczy to w szczególności coraz bardziej popularnego handlu. Jednak zaplanowanie w odpowiedni sposób działań wcale łatwe nie jest w obliczu dużej konkurencji, z takich też powodów są do tego potrzebne odpowiednie dane. A te najlepiej uzyskać z rozmaitych narzędzi analitycznych, pośród jakich od wielu lat najpopularniejsze jest google analytics. Jakiś czas temu została udostępniona całkowicie nowa odsłona tego narzędzia, oparta na zupełnie innym podejściu i dająca możliwości, jakie jeszcze nie były znane.

Użytkownicy przyzwyczajeni do wcześniejszej wersji zapewne mogą się zaskoczyć już po zobaczeniu panelu administracyjnego, jaki został gruntownie przebudowany. Dużo dotychczasowych analiz zostało wyłączonych lub przeniesionych w inne miejsce, a w zamian jest kilka nowych. Lecz znacznie więcej nowości jest jeżeli chodzi o samo podejście do analizowanych danych. Google analytics 4 zamiast odsłon wykorzystuje zdarzenia, co daje dużo więcej niezależności, a jednocześnie umożliwia śledzenie na wielu platformach i urządzeniach. Co istotne, dotyczyć do będzie zarówno zwykłych internetowych stron, jak też aplikacji, które coraz powszechniej są stosowane. Dzięki temu każdy z użytkowników może być analizowany całościowo bez względu na to, w jakim miejscy się loguje i na jakim urządzeniu, co daje znacznie większe możliwości dla specjalistów zajmujących się marketingiem i promocją.

Dużą pomocą dla wielu właścicieli sklepów będzie też przewidywanie zachowań użytkowników, można oszacować przykładowo prawdopodobieństwa zakupu i odejścia, i w oparciu o to klasyfikować klientów. W związku z tym że to narzędzie jest zupełnie nowe i działające niezależnie od starego, to niezbędne będzie jego uruchomienie i wdrożenie. Jeśli kogoś interesować będzie google analytics 4 ebook, to jeśli tylko posiada odpowiednią wiedzę, to może zająć się tym sam. Zwłaszcza że informacji na ten temat nie brakuje, sporo przydatnych można na przykład znaleźć w serwisie https://clickflow.pl/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Post not found !

Dodaj komentarz