Jeśli ktoś będzie chciał niezbyt drogo i szybko odmienić wygląd posiadanego samochodu, to przede wszystkim może się zastanowić nad wymianą felg. To właśnie one są podstawą tak zwanego tuningu optycznego, który obecnie się cieszy coraz większą popularnością. Felgi JR Wheels od razu rzucają się w oczy, szczególnie jeśli mają ciekawą konstrukcję i wyróżniają się wyglądem. W przypadku felg fabrycznych, dostarczanych na wyposażeniu, zwykle wygląda to nijako, bowiem felgi seryjne niczym specjalnym się nie wyróżniają.

Zupełnie inaczej jest, jeżeli ktoś zobaczy propozycję którejś z firm zajmujących się sprzedażą rozmaitych felg. Ilość oferowanych modeli jest ogromna, dochodzą do tego dodatkowo rozmaite kolory, i z tego też powodu końcowy wybór dla wielu właścicieli samochodów może być dużym wyzwaniem.

W pierwszej kolejności zastanowić się trzeba dobrze nad tym, jak te kupowane felgi concaver mają wyglądać. Popularne między innymi są w ostatnich czasach modele z większą ilością cienkich szprych. W niektórych produktach jest ich nawet koło dwudziestu, a wyglądają one naprawdę nowocześnie i ciekawie. Zwłaszcza jeśli wybierze się większą średnicę, a równocześnie niskoprofilowe opony. Wtedy auto nabiera sportowego wyglądu, a wszystko to przy tak niewielkich zmianach jak nowe felgi.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw. Rzecz jasna bardzo ważna jest średnica z uwzględnieniem zakładanych opon, które muszą pasować do specyfikacji ustalonej przez producenta. Obowiązkowo trzeba się też przyjrzeć szerokości. Jeżeli zostaną kupione superlekkie felgi SL02 za szerokie, to będą one wystawały poza nadkola. W takiej sytuacji z pewnością samochód nie przejdzie przeglądu, a jeżeli kierowca zostanie zatrzymany przez policję, to dostanie mandat. Podczas zakupu bardzo pomocnym rozwiązaniem są tak zwane wirtualne przymierzalnie felg. Sprawdzi się w nich szybko, jak znaleziony model wygląda na konkretnym pojeździe, co pozwoli na szybką weryfikację, czy faktycznie spełni on oczekiwania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz