Dentyści są chyba najbardziej obleganymi lekarzami, a wynika to z faktu, że kłopoty z zębami ma większa część dzieci i dorosłych. Niejednokrotnie jest tak, że o swoich zębach ktoś sobie przypomina dopiero wtedy gdy zaczną go boleć. A zaniedbania w tym zakresie w wielu przypadkach skończyć się mogą poważniejszym leczeniem i dużo wyższymi kosztami.

Z tego też powodu odpowiednia profilaktyka jest niezwykle istotna w przypadku dbania o swoje zęby. Najlepiej, jeśli dentysta poznań będzie miał możliwość sprawdzenia stanu stan zębów przynajmniej raz na rok, i jeśli znajdzie jakieś ubytki to podejmie odpowiednie leczenie.

Czasem w czasie tego typu kontroli okazuje się, że będą potrzebne jakieś inne, takie jak na przykład usuwanie kamienia nazębnego, i wtedy również będzie je można odpowiednio zaplanować. Jeżeli z jakiś powodów wyjdzie, że ktoś musiał jeden czy kilka zębów wyrwać, to w uzupełnieniu takich ubytków może mu pomóc protetyka stomatologiczna. Do wyboru jest parę różnych metod, w tym tak aktualnie popularne implanty zębów.

Typowe implanty mają postać tytanowych kołków, które są wkręcane do kości w szczęce, i jeżeli wszystko zostanie prawidłowo wykonane, to wytrzymają przez wiele lat. U pewnych osób mogą się też pojawić jakieś poważniejsze problemy, które będą wymagać pomocy chirurga. Najczęściej chirurgia stomatologiczna zajmuje się usuwaniem zębów, z którymi nie radzą sobie zwykli dentyści, lecz obejmuje też dużo innych zabiegów, na przykład takich jak resekcja korzeni czy też usuwanie zmian i guzów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz