Blogi zaliczają się do najpopularniejszych typów serwisów internetowych, szacuje się że nawet kilkanaście procent wszystkich stron ma właśnie taką formę. Ich popularność bierze się między innymi z prostego uruchomienia, bez potrzeby wydawania dużo na początek. Jedną z najbardziej popularnych platform do zarządzania blogami jest bowiem WordPress, za jaki nie ma potrzeby ponoszenia żadnej opłaty. Jeżeli więc ktoś chce stworzyć własny blog, to będzie miał do opłacenia kupno hostingu oraz domeny. W związku z tym że WordPress to bardzo popularne narzędzie, to nad różnymi dodatkami do niego pracuje cały czas wielu grafików i programistów. Dużą jego zaletą są możliwości rozbudowy. Dużo funkcjonalności, jakie rozszerzają znacząco możliwości tej platformy, jest dostępna w formie prostych do instalacji wtyczek. Za część takich wtyczek będzie trzeba coś zapłacić, lecz większość może być używana przez każdego.

Podobnie jest z graficznymi szablonami, który również są dostępne w ogromnej ilości, można skorzystać z darmowego lub też wybrać jakiś spośród płatnych. Wtyczkami, szablonami graficznymi, oraz całą zawartością bloga da się bardzo prosto i wygodnie zarządzać z poziomu panelu administracyjnego. Jest to kolejny spory plus WordPressa, zwłaszcza dla autorów nie mających specjalnego doświadczenia technicznego. W zasadzie wszystko ustawić można za pomocą dostępnych opcji, bez konieczności wykonywania prac związanych z programowaniem. Dotyczy to też instalowania, na które wystarczy przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po tym czasie da się publikować pierwsze artykuły.

Do ich przygotowywania projektanci WordPressa przewidzieli wygodny w użyciu edytor wizualny, z obsługą znaczników składni HTML. Nie będzie również problemem, żeby sprawnie umieścić nowe zdjęcie, grafikę czy nawet film video. Oczywiście pamiętać należy, że wszystko to wspiera autorów, ale tak naprawdę i tak największą rolę odgrywają odpowiednio przygotowane wpisy, na przykład takie jak prezentowane na stronie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz