Każdy silnik samochodu podczas swojej pracy w jakiś sposób się będzie zużywał. Używanie odpowiedniego oleju i jego regularna wymiana na pewno taki proces zahamuje, ale jednak całkiem go nie wyeliminuje. A już na pewno jeżeli ktoś tę wymianę oleju zaniedbuje lub też wlewa kiepskiej jakości, wówczas ryzyko szybszego zużywania jest znacznie większe. Jednak w ostatnim czasie właściciele samochodów dostali możliwość ograniczenia w znaczny sposób tego zjawiska, pod postacią odpowiednich preparatów dodawanych do oleju.

Jeżeli ktoś będzie chciał coś więcej poczytać w ich temacie, to w oknie wyszukiwarki może podać słowa aktualnie obowiązujące normy emisji spalin i przeglądnąć otrzymane wyniki. Sposób działania tego typu preparatów opiera się na tworzeniu na powierzchni metalowych elementów w silniku ceramicznej, cienkiej warstwy.

Taka warstwa cechuje się tym, że jest bardzo twarda, a przy tym śliska. A to w dwóch wymiarach może pomóc silnikowi. Przede wszystkim większy poślizg to mniejsze opory, zwłaszcza przy zimnym silniku. To bezpośrednio się przekłada na ilość zużytego paliwa, po wykorzystaniu tego typu środków rachunki na stacjach mogą się zmniejszyć nawet do kilkunastu procent. A twardość przekłada się na zwolnienie zużywania poszczególnych elementów, a niekiedy i na ich pewną regenerację. Dzięki temu znacznie ograniczyć można ryzyko poważniejszej awarii, wiążącej się z dużymi wydatkami. To pozytywnie także wpływa na pracę napędowej jednostki, na przykład się zmniejszają wibracje i hałas.

W praktyce preparaty te mogą być stosowane nie tylko w silnikach, ale także w innych układach mechanicznych, typu skrzynie biegów czy przekładnie. We wszystkich przypadkach wpływają one pozytywnie na działanie mechanizmu i wydłużają jego żywotność. Sporo na temat ich używania przeczytać można w sieci, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce hasła stosowanie dodatku do oleju silników spalinowych. Bez problemów znajdzie się także instrukcję, jak taki preparat ma być stosowany aby był najbardziej skuteczny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz