Zapewne każdy kojarzy białe, nieduże kuleczki, które można spotkać na praktycznie każdej łące. Popularnie zwana dmuchawcami czy mleczami roślina to nic innego, jak mniszek lekarski, a nazwa ta przez przypadek się nie wzięła. Posiada ona bowiem wiele cennych właściwości, z jakich od dawna wykorzystuje naturalna medycyna. Tak naprawdę do zastosowania nadają się wszystkie elementy tej rośliny, to znaczy kwiaty, liście i korzenie. Ponieważ powszechnie rośnie ona w dużej ilości miejsc, to jest popularnym i bardzo lubianym przez zwierzęta roślinożerne jedzeniem. Stanowi wartościowy i cenny pokarm, jaki dostarcza wielu cennych odżywczych składników. Ale z zalet mniszka można też korzystać także po jego wysuszeniu.

Ta roślina bowiem zachowuje swoje cenne właściwości, a w takim stanie bardzo dobrze się nadaje również do podawania wielu gatunkom zwierząt. Nawet nie w formie pokarmu, ale aby zadbać o ich kondycję i zdrowie. Nieduże nawet, lecz regularnie podawane porcje mniszka w dłuższym okresie czasu mogą być bardzo pomocne, z uwagi na liczne substancje i związki które się znajdują w tej właśnie roślinie. W pozytywny sposób wpływa on chociażby na pokarmowy układ, regulując procesy trawienne i poprawiając tym samym działanie układu pokarmowego.

Mniszek wykazuje także właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, a to z kolei przekłada się na ładny, zdrowy wygląd skóry i sierści. Podawanie regularnie tej rośliny ma też istotny wpływ na poprawę naturalnej odporności i zapobiec może pojawieniu się różnych schorzeń i chorób. To jest rezultatem zawartości wielu cennych witamin i składników mineralnych, takich jak przykładowo witaminy A, C i D oraz potas i żelazo, lecz również barwników i flawonoidów. Z pewnością wspomnieć też warto o oczyszczających właściwościach, jedzenie tej rośliny pomaga bowiem w pozbywaniu się toksyn. Jeżeli ktoś będzie miał możliwość, to sam sobie może zebrać i ususzyć liście mniszka i zrobić ich zapas na wiele miesięcy. Bez żadnego problemu można też taki susz znaleźć w wielu sklepach internetowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz