Do roślin wrzosowatych kwalifikujemy różaneczniki, wrzosy, wrzośce oraz azalie. Te pierwsze są ozdoba naszych ogrodów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dość wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin żądają półcienistego i spokojnego. Muszą być osłonięte od przeciągów i silnych wiatrów, jakie im szkodzą. Najlepszą dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, należałoby to uczynić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego oraz systematycznego podlewania. Aby woda nie wyparowywała za błyskawicznie, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową lub torfem. Będzie to także chroniło roślinę przed poniektórymi chorobami. Różaneczniki są florami niesłychanie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak oraz na zanieczyszczenia środowiska. Wypada dobrze wybrać miejsce, w którym je posadzimy.

Koniecznie wypada im dostarczać składników odżywczych z grupy makro oraz mikroelementów. Na zimę obowiązkowo należy je ubezpieczyć przed zmarznięciem i trzeba zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na golteria big berry. Kwiaty cebulowe kwitną już wczesną wiosną, są trwalsze i o wiele bardziej odporne na zmiany temperatur aniżeli inne rośliny. Ich pielęgnacja wymaga sporo pracy, niemniej jednak efekt z pewnością jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z których latem wyrosną śliczne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy pragnęli wykopać cebulki. Właściwy pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny kwitną w następnej kolejności, więc kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe i kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz