Większość pań ozdabia bardzo chętnie swoje paznokcie. Możliwości na to będzie co najmniej kilka. Bez przerwy dużym zainteresowaniem cieszą się rozmaite lakiery. Mają one ten plus, że dostępne są w ogromniej ilości kolorów i odcieni, a do tego można je bez problemów nałożyć samodzielnie w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań decyduje się też na wykonanie paznokci hybrydowych, tutaj także kolorystycznych możliwości jest dużo, a prezentują się one naprawdę bardzo ładnie. O ile paznokcie hybrydowe nakłada się, ale też i zdejmuje w kosmetycznych gabinetach, to jeśli chodzi o lakier też można sobie poradzić z nim samodzielnie. Wystarczy w tym celu kupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Całkiem niedawno jeszcze duża część tego typu zmywaczy w swoim składzie zawierała aceton. Substancja ta radzi sobie bardzo skutecznie z dużą częścią lakierów, ale jest dość agresywna w działaniu. Przy nieumiejętnym stosowaniu albo delikatniejszych paznokciach spowodować nawet może ich uszkodzenie, z tego też powodu trzeba tu dość mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, kiedy bez acetonu się nie obejdzie, ale jeżeli będą tylko możliwości, to lepiej czymś innym go zastąpić.

Szczególnie że aktualnie nie ma problemu z dostępnością do wielu dobrych produktów, które w swoim składzie acetonu nie zawierają. Na przykład popularne są zmywacze oparte na octanie butylu lub winylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak jest znacznie większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić swoją uwagę na to, do jakich celów ma być on przeznaczony.

Część tego typu zmywaczy zawiera bowiem dodatkowe pielęgnacyjne związki, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem jest tylko pozbycie się lakieru, to bardzo dobrze sprawdzą się one w tej roli, gdyż dodatkowo nawilżą i wzmocnią płytkę. Ale jeśli trzeba będzie przygotować paznokcie pod manicure hybrydowy, to tego typu produktów jednak należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą tłustą warstwę, która utrudni przyklejenie hybrydy i może spowodować szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz