Trening szczególny z kolei będzie obejmował już jedynie te ćwiczenia, które bezpośrednio będą zmierzały do osiągnięcia możliwego mistrzostwa w wyselekcjonowanym aspekcie. Treningi sportowe rozwijają dużo przeróżnych czynników: siłę, prędkość, wytrzymałość i kombinacje tych cech. Trening ściśle siłowy będzie absorbował mięśnie w taki sposób, aby zwiększyć ich perfekcyjną wydolność, czyniąc tym samym zawodnika zdolnym do na przykład podnoszenia ogromnych ciężarów czy rzucania przedmiotami na gigantyczne odległości. Trening szybkościowo-siłowy z kolei skupi się nie tylko na wydolności siłowej mięśni, jednakowoż także zadba o odpowiednio szybkie reakcje i ogólne zwiększenie szybkości, tak niezwykle wymagane przy bieganiu lub ewentualnie pływaniu – więcej na domenie internetowej ławeczka do ćwiczeń.

Trening siłowo-wytrzymałościowy pozwoli, prócz zwiększenia potencjalnej siły, na długofalowe z niej korzystanie, ergo zawodnik będzie mógł dłużej wykonywać obciążające ćwiczenia sportowe. Ćwiczenia, jakie będzie musiał podjąć zawodnik, rozróżniane są na dynamiczne i statyczne. W wypadku ćwiczeń energicznych mamy do czynienia z znaczącą ilością powtórzeń praktycznych zestawów ćwiczeniowych.

Znacząca jest tutaj pamięć o kilku zasadach, takich jak wykonywanie treningów rozciągających dopiero po rozgrzewce, wykonywanie poszczególnych ćwiczeń z góry na dół (to znaczy w pierwszej kolejności ćwiczymy kark, później ręce, później tułów a dopiero na samym końcu nogi) i żeby ćwiczenia rozpoczynać od najogromniejszych grup mięśniowych. Treningi statyczne odnoszą się w zasadzie do rozciągania, przy czym można prowadzić je na kilka sposobów: statycznie, sprężynująco, pasywnie, w oparciu o technikę PNFT lub też metodą

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz