Decydując się na zakup urządzenia do docinania styropianu trzeba mieć na uwadze parę ważnych rzeczy. Po pierwsze ważna jest prostota i łatwość obsługi. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, aby z jej użytkowaniem mogły sobie poradzić nawet osoby nie mające dużego doświadczenia w tego typu pracach.

Ogromnie ważna jest również solidność i wytrzymałość. Sprzęt ten pracować przecież musi na rozmaitych budowach, a przecież tam warunki są bardzo różne, z tego też powodu nie powinien on być za bardzo wrażliwy i delikatny. Podejmując decyzję o zakupie należy także się dowiedzieć, jakie funkcjonalności ma znaleziona gilotyna do cięcia styropianu.

W pierwszej kolejności ważna będzie maksymalna szerokość i wysokość płyt. Przeważnie styropianowe płyty mają wymiary 50 na 100 centymetrów, czyli dla pełnej wygody pracy urządzenie powinno umożliwić pełne cięcie po przekątnej. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie parę modeli, przez co łatwo można dobrać najbardziej pasujący do swoich oczekiwań.

Czasami poszczególne modele różnią się też mocą zasilacza, generalnie im zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru sprawniej i szybciej przebiegnie. Bardzo przydatną funkcją jest cieniowanie styropianu. Wtedy drut oporowy jest blokowany na wybranej wysokości, co pozwoli na przecięcie jednego arkusza płyty na dwie o określonej grubości. Porządne urządzenia pozwalają również na wycinanie różnych kształtów, dzięki czemu sprawdzają się świetnie w firmach mających dużo wysyłek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz