Nieprzyjemne doznania po zażywaniu substancji o działaniu psychoaktywnym nie są wcale zjawiskiem wydarzającym się rzadko, a więc nie jest dziwne, iż wiadomości na ich temat pojawiają się na portalu. Każdy badtrip bez wątpienia zostanie na przez długi czas wspominany przez osobę, która go doświadcza, wobec czego opłaca się na początku dbać o własny pełen poziom komfortu. Mimo tych złych podróży wiele osób dalej bierze środki odurzające i opisują własne doznania na różnych forach internetowych.

Powstały również badania naukowe na ten temat, ukazujące, że bad tripy najczęściej mogą dzielić się na trzy podkategorie: stany negatywne, halucynacje oraz zaprzeczanie.

Standardowo tripy po zażyciu narkotyku są przyjemne, jednak złe podróże zdarzają się równie z taką samą częstotliwością. Nie da się tak naprawdę przewidywać, jak dany środek halucynogenny będzie oddziaływać na konkretną osobę. Symptomy po spożyciu narkotyku mogą być różne. W wersji łagodniejszej mogą to być przytłaczające rozmyślania aż do wersji ciężkiej, kiedy to dojdzie do przerażających zwidów, jakie mogłyby doprowadzić nawet do wypadków lub zagrożenia życia.

Bad trip jest spersonalizowanym przeżyciem i dlatego nie należy zażywać środków odurzających, a już na pewno nie w takiej sytuacji, {gdy|kiedy| będzie się w ciężkim stanie. Warto przekładać to na inny czas. Zjawisko to może być rezultatem niewłaściwego set and setting, a więc negatywnego nastawienia psychicznego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz