Aktualne przepisy budownicze żądają posiadania świadectw energetycznych dla każdego obiektu. Jest to wybitnie znaczący dokument, bo stwierdza, czy budynek jest energooszczędny, czy nie. Dla właścicieli domów jednorodzinnych może mieć niezmiernie kolosalne znaczenie, bowiem w wypadku sprzedaży domu energooszczędnego, jego cena z pewnością będzie wyższa niż za dom budowany wedle dawnych standardów. Prócz dobrej architektury obiektu, nadzwyczaj ważne jest źródło energii, z jakiej korzysta dom.

Kolektory słoneczne, to dzisiaj coraz bardziej przystępne oraz znajdujące uznanie rozwiązanie techniczne, umożliwiające korzystanie z bezpłatnej energii słonecznej. Od kilku lat ceny energii zdobywanej z nieodnawialnych źródeł energii rosną, a wraz z nimi rosną koszty eksploatacji mieszkań – wskutek tego przetestuj już dziś https://sunking.pl/krakow/. Ogrzewanie wnętrz przy pomocy energii elektrycznej lub gazu, zaczyna powoli przerastać możliwości przeciętnego Kowalskiego. To smutne, w wielu obiektach, szczególnie starych kamienicach nie można na razie zamontować paneli słonecznych, lecz już powstają wielorodzinne domy ogrzewane przez kolektory słoneczne.

Szacuje się, że przy dobrym doborze instalacji, można zaoszczędzić nawet do 90% energii pozyskiwanej ze źródeł nieodnawialnych. Sporo osób jeszcze się obawia, że bo nie jesteśmy państwem nasłonecznionym przez cały rok, ogrzewanie energią słoneczną może się nie uczynić. Nowoczesne kolektory słoneczne, pobierają energię słoneczną nawet przy dużym stopniu zachmurzenia. W praktyce, jedynie w porze zimowej będziemy musieli uzupełniać ilość potrzebnej energii, energią elektryczną. Od wiosny do jesieni, na wskroś wystarczy nam przetworzona energia słoneczna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz