Jeśli ktoś planuje położyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też musi o zakupie listew przypodłogowych. Takie listwy pełnią parę istotnych zadań, i warto dopilnować tego, aby je dobrać najlepiej jak się da. Przede wszystkim zabezpieczają one podłogę na końcach przed mechanicznymi uszkodzeniami. Jednocześnie zapewniają też ładny, elegancki wygląd, zakrywając mało estetyczne dziury, konieczne do zostawienia przy montażu podłogi. Dodatkowo przez swoją budowę łatwo w nich można ukryć rozmaite kable i przewody, na przykład do telewizji czy internetu.

Dostępne są one w paru wysokościach, oraz dużej liczbie kolorów i wzorów. Większość osób kupuje takie listy kolorystycznie je dopasowując do ścian i podłogi. Ale są również tacy posiadacze domów i mieszkań, którzy się zdecydowali na większe kontrasty, jakie również przy właściwym doborze bardzo ładnie się prezentują. Listwy dobierać także można do koloru drzwi, jest to również często wybierana opcja. Ważną sprawą przy doborze listew jest ich wysokość, a ta w dużej mierze zależeć będzie od rozmiaru pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń bardzo dobrze się sprawdzają listwy o wysokości do 6 cm, natomiast w większych wnętrzach pomyśleć można o modelach posiadających nawet 10 cm wysokości. Dla optycznego wyglądu istotne jest również dopasowanie koloru do ściany i podłogi, trzeba to także mieć na uwadze podczas wyboru.

Aktualnie listwy produkowane są z kilku rodzajów materiałów, różniących się ceną i wyglądem. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszy drewno, zapewniające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci wybierają także często listy zrobione z MDF, są one dostępne w dużej liczbie motywów i kolorów. Szeroka kolorystyka to również ważna zaleta listew zrobionych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś szukał będzie takich listew, to ma kilka opcji do dyspozycji, jedną z nich jest podanie w wyszukiwarce hasła Listwy MDF i przeglądnięcie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz