Chrupka, smaczna, z najwyższej jakości składników – właśnie taka powinna być prawdziwa pizza, i za taką się warto rozglądać, jeżeli przyjdzie na nią ochota. Co, jak okazuje się niejednokrotnie, wcale takie łatwe nie jest. Najróżniejszych pizzerii działa naszym rynku bardzo dużo, ale jedynie o niektórych z nich powiedzieć można, że oferują produkty najwyższej jakości. W innych pizza Poznań jest tylko sprzedawana, jednym będzie smakować mniej, innym więcej, lecz do ideału naprawdę jej będzie daleko. Po pierwsze kluczowe są wszystkie składniki. Jeżeli pizza rzeczywiście ma smakować tak jak na południu Włoch, to nie ma miejsca na żadne kompromisy. Dotyczy to tak naprawdę wszystkiego, co znajduje się w cieście, to znaczy i mąki, i pomidorów, i pozostałych dodatków, takich jak zioła albo sery. Porównując chociażby pomidory dojrzewające w słonecznej Italii z naszymi, to od razu wyczuje się mnóstwo różnic w smaku.

Nawet odrobina oliwy, którą dodaje się do ciasta czy sosów także może bardzo wpłynąć na końcowy smak. Niezwykle istotna jest też odpowiednia świeżość stosowanych składników, użycie przeterminowanych czy zleżałych nie tylko będzie miało wpływ na jakość, ale może też być powodem poważnych zatruć pokarmowych. Również mrożonki nie smakują zbyt smacznie, i lokali, jakie je wykorzystują również należy unikać. W wielu pizzeriach {można jest możliwość podejrzenia kucharzy przy pracy, da się wtedy też spojrzeć na składniki, których oni używają i sprawdzić w jakim są stanie. Jeśli do kuchni nie będzie dostępu, to jakość składników można będzie ocenić po tym, co się dostanie na talerzu.

Mało apetyczna, rozwodniona pizza jest sygnałem, że właścicielom nie będzie jednak zależeć na najwyższej jakości. Duże znaczenie dla końcowych wrażeń smakowych ma rodzaj pieca. Porządna pizzeria Poznań nie raczej nie stosuje na prąd, a jedynie opalane drzewem, o ile nie zabronią tego przepisy związane z dbaniem p przyrodę. Kamień znacznie również się rozgrzewa i uzyskuje wyższą temperaturę, a poza tym wchłania nieco wilgoci, co sprawia że ciasto jest idealnie wypieczone, a przy tym chrupkie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz