W niejednym domu pojawia się problem z koloniami rozmaitych robaków. Pomimo, że niektórym będzie się to kojarzyło z brakiem sprzątania i zaniedbaniem, to tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Jak się bowiem okazuje, wystarczy przynieść nieświadomie do mieszkania parę dorosłych osobników lub jajek z hotelu czy tramwaju, żeby za jakiś czas pojawiła się duża kolonia. A jeżeli taka już się pojawi, to trzeba z nią jak najszybciej zrobić porządek. I to nie domowymi metodami, tylko najlepiej od razu wezwać zawodowców.

Wynika to z paru spraw. Przede wszystkim likwidacja karaczanów będzie wymagało wiedzy na temat tego, jakich środków użyć i jak je aplikować, żeby były one jak najskuteczniejsze. Nie każdy preparat będzie się bowiem nadawał do wszystkiego, należy go konkretnie dopasować do danego gatunku, bo tylko wtedy wszystkie robaki zostaną wyeliminowane.

Istotny jest również sposób aplikowania. W niejednym przypadku doskonale sprawdzi się zwykły oprysk na robaki, w przypadku tej metody miejsca występowania owadów pryskane są chemicznymi związkami, mającymi za zadanie ich zabicie. Lecz w zależności od sytuacji stosuje się też kilka innych metod. Następną wartą polecenia jest zamgławianie ulv. Wykorzystuje się w niej specjalistyczne urządzenia do generowania mgły, które wypełniają całe pomieszczenie malutkimi cząsteczkami środka na owady. Wykorzystanie mgły ma tę ogromną zaletę, że dojdzie ona do wszystkich, nawet najbardziej ukrytych zakamarków, a co za tym idzie do robaków, jakie tam się ukryły.

Czasami dobrze jest się wspomóc jeszcze innymi technikami, tak często robi się przy pluskwach. Pluskwy są niezwykle uciążliwe, ponieważ w związku z tym że ich pożywieniem jest krew, to boleśnie i nieprzyjemnie gryzą. Na nie skuteczne i sprawdzone będzie również użycie gorącej pary, która nie tylko radzi sobie z owadami dorosłymi, lecz również eliminuje jajka. Dezynsekcja warszawa taką metodą daje doskonałe rezultaty, chociaż będzie wymagała bardzo dokładnego ogrzania każdego bez wyjątku przedmiotu, w którym schowały się robaki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz