Saunowanie cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Wprawdzie mamy jeszcze daleko do mieszkańców Skandynawii, ale naprawdę sporo ludzi zaczyna doceniać zalety takiego odpoczynku. A to przekłada się na rosnące zainteresowanie montażem saun w swoich domach, co jak się okazuje jest niezbyt kosztowne i skomplikowane. Wiele firm ma bowiem w swojej ofercie sauny na wymiar, dzięki czemu dostanie się w pełni gotową do zamontowania konstrukcję, z jakiej po paru dniach można będzie korzystać. Decydując się na saunę należy zastanowić się w pierwszej kolejności, który z rodzajów pieca będzie wykorzystany.

Klasyczne rozwiązanie na drewno wymaga ciągłego pilnowania, z takich też powodów klienci decydują się coraz częściej na piece do saun elektryczne. Te występują w kilku różnych rodzajach, to znaczy jako jednofunkcyjne, dwufunkcyjne oraz akumulacyjne. Jednofunkcyjne piece nagrzewają jedynie powietrze oraz kamienie, a odpowiednią wilgotność uzyskać można poprzez polewanie gorących kamieni odrobiną wody.

W przypadku modeli dwufunkcyjnych do użytku będzie również specjalny generator wytwarzający parę, który pozwala na dużą różnorodność saunowych kąpieli. Jeszcze inaczej funkcjonują piece kumulacyjne, przypominające swoim działaniem termosy, ponieważ wszystko jest termicznie zaizolowane, i przez to gotowe do użytku w dowolnym momencie. Szczegółowych informacji w temacie poszczególnych typów pieców można się dowiedzieć odwiedzając jakiś dobry sauny sklep. Jego pracownicy z pewnością pomogą w wyborze najodpowiedniejszego w danej sytuacji rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz