Dzieci bardzo lubią się bawić przedmiotami, którymi nie powinny. Rolą rodziców jest zapewnienie im bezpieczeństwa i przypilnowanie, aby nic nieodpowiedniego nie dostało się w ich małe rączki. Lecz można maluchom pomóc w poznawaniu otaczającego świata, a świetnym sposobem na to będą rozmaite tablice manipulacyjne. Tablice takie zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem, ponieważ bardzo dobrze stymulują rozwój. Zamocowane są do nich elementy, jakie można znaleźć w każdym domu. A jakie da się przekręcić, przesunąć czy wyciągnąć, tym samym ćwicząc koordynację ruchową i zdolności manualne.

Tablice edukacyjne można kupić w wielu sklepach, zarówno nieduże, z kilkoma elementami, jak również większe, mające ich ponad dwadzieścia. W zależności od producenta zawierają one bardzo różne części, w niejednym przypadku można też tablicę spersonalizować i zdecydować, co się na niej znajdzie. Ale jeśli ktoś ma trochę manualnych zdolności, to taką tablicę bez żadnego problemu może przygotować samodzielnie. Tak naprawdę nie będzie to wcale jakieś duże wyzwanie, tylko trzeba pomyśleć o kilku ważnych rzeczach.

Tablica manualna sprawdzi się najlepiej na sklejce, materiał ten jest bardzo trwały, a równocześnie ładnie się prezentuje. Sklejkę należy dociąć do odpowiedniego rozmiaru, a następnie ze względów bezpieczeństwa zaokrąglić wszystkie rogi. W dalszej kolejności do tak przygotowanej podstawy można przytwierdzić różnego rodzaju przedmioty.

Możliwości tu jest bardzo dużo, bo użyć można kręcących się zębatek, przełączników czy lusterek, świetnie będą się też sprawdzać różnego rodzaju elektroniczne urządzenia, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory. Ciekawą opcją będzie również wykorzystanie elementów wydających jakieś dźwięki, z tego też powodu warto znaleźć trochę miejsca na cymbałki, dzwonek albo trąbkę. Wszystkie te przedmioty muszą być dobrze przymocowane, żeby nie dało się ich oderwać w przypadkowy sposób. Tablica edukacyjna nie może też posiadać żadnych drobnych elementów, które mogą odpaść, gdyż byłoby to bardzo niebezpieczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz