Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie zależy od tego, w jakiej kondycji jest chory w konkretnej chwili. W wypadku ChAD terapia może dać remisję całkowitą albo chociażby zredukować poziom nasilenia objawów. Leczenie będzie zapobiegać także powrotom choroby dwubiegunowej w późniejszym czasie oraz pozwoli wrócić do normalnego funkcjonowania, a także cieszyć się życiem bez choroby. Jest to określane jako leczenie podtrzymujące, które przynosi bardzo dobre rezultaty.

Przede wszystkim natomiast chory jest wyposażany w narzędzia z wykorzystaniem jakich może rozpoznawać u siebie symptomy ChAD w przyszłości i w rezultacie rozpoznawać własne stany psychiczne plus skuteczniej a także prędzej reagować. To przeciwdziała nasileniu się symptomów. Główną cechą, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, iż często będą towarzyszyły jej pozostałe choroby. Zwykle są to uzależnienia. Dlatego psycholodzy często stawiają w wypadku chorych którzy zmagają się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu trudny do leczenia jest określony stan, tym bardziej złożone stanie się jego wyleczenie. W wielu przypadkach będzie zahaczało ono także o farmakologię.

Wówczas pacjent będzie przyjmować lekarstwa stabilizujące nastrój a także leki antydepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego zostanie wysyłany chory może także zarekomendować środki na sen i przeciwlękowe. O sposobie psychoterapii w każdej sytuacji decyduje psycholog, po wstępnej rozmowie z chorym oraz po zaznajomieniu się z symptomami choroby dwubiegunowej. Poza oddziaływaniem psychoterapeutycznym często wdrażana jest również edukacja psychologiczna.

W dodatku eksperci z gabinetu ukazują to, jak istotna jest pomoc psychologa dla rodzin pacjentów. Jest ona istotna w radzeniu sobie z konfliktami wynikającymi z ChAD oraz pomoże w skuteczniejszym komunikowaniu się w rodzinie. Naturalnie, w podanym gabinecie można liczyć na tego typu udzielone wsparcie. Ponadto, tak samo chory, jak i jego najbliżsi mają możliwość dowiedzieć się wszystkiego o chorobie z witryny internetowej placówki. To pozwoli bardziej zrozumieć istotę tego zaburzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz