Podejmując decyzje o wypożyczeniu auta należy detalicznie oraz w miarę posiadanych możliwości technicznych uczynić stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii auta pod kątem ewentualnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów defektów mechanicznych. Ważne jest również dokonanie sprawdzenia wyposażenia samochodu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Mimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego detalów ukrytych, to niemniej jednak warto przed pożyczeniem samochodu poprosić osobę obsługującą oraz szansę zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, kiedy samochód ma ewidentne oraz widoczne ślady uszkodzeń, wypada to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub też w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w czasie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, gdy w momencie zwrotu auta do wypożyczalni, jej pracobiorca zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub ewentualnie ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze wolno oprzeć się na treści protokołu lub ewentualnie umowy.

Oszacowanie stanu technicznego samochodu jest także wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie troskać się komplikacjami powiązanymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet wtenczas, kiedy umowa wypożyczenia wozu zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw możliwych zdarzeń drogowych, a osoba wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz