Chyba każdy idąc do swojej pracy wierzy, że wróci z niej cały i zdrowy. Jednak statystyki pokazują co innego, każdego roku rozmaite zdarzenia w miejscu pracy dotykają dziesiątki tysięcy osób. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby każdym z możliwych wymiarów dopilnować tego, aby jak najbardziej ograniczyć ryzyko takich wypadków. Całkiem wykluczyć się ich nie da, gdyż na niektóre czynniki nie ma się wpływu, ale jeśli pracownicy będą przeszkoleni i zapewni im się odpowiednią ochronę sprzętową, to niebezpieczeństwo poważniejszych konsekwencji zmniejszy się znacząco. W pilnowaniu bezpieczeństwa zatrudnionych kluczowe są właśnie te dwa obszary.

Jeżeli będzie chodzić o wyposażenie ochronne, to zgodnie z przepisami właściciel firmy zapewnić musi niezbędny usługi bhp śląsk. Na szczęście w ostatnich czasach coraz lepiej z tym bywa, przedsiębiorcy mają bowiem świadomość tego, jak to jest istotne, i nie oszczędzają na wyposażeniu. Rzecz jasna sprzęt ochronny należy dopasować do stanowiska pracy, na jakim konkretna osoba jest zatrudniona. Zupełnie innego będzie bowiem potrzebował pracownik na magazynie, a czego innego osoba pracująca na budowie czy przy piecu hutniczym.

Istotne powinno być też, aby zatrudnieniu z takich zabezpieczeń umieli skorzystać, co oznacza że kupując sprzęt p.poż trzeba im też pokazać, jak go mają stosować na wypadek pożaru. Kwestia szkoleń z bezpieczeństwa to drugi obszar, który jest niezwykle ważny przy ochronie przed zagrożeniami w codziennej pracy. Na każdym stanowisku odbycie takich szkoleń jest wymagane przez przepisy, trzeba je również powtarzać co jakiś czas. Istotne jest przy tym, kto i w jakiej formie je przeprowadza.

Jeśli firma dysponuje odpowiednimi specjalistami, to oni z pewnością się tym zajmą. W większości przypadków jednak takich nie ma, dlatego też wykonanie takich szkoleń przekazuje jednej z firm świadczących usługi bhp śląsk. Istotne powinno być, żeby zakres szkoleń był dopasowany do rodzaju danego stanowiska, ponieważ w różnych zawodach mogą się pojawić różne zagrożenia, o jakich koniecznie trzeba opowiedzieć w trakcie kursu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz