Położenie tapet na ścianie ma wiele zalet, z tego też powodu ich popularność od pewnego czasu regularnie rośnie. Z pewnością w sporym stopniu przyczyniają się do tego nowe podkłady, lecz również i możliwość zakupu tego typu tapet zdalnie.

Jest to rozwiązanie praktyczne i wygodne, wystarczy odwiedzić jakiś sprawdzony tapeta do pokoju młodzieżowego sklep, wyszukać odpowiedni motyw, zdecydować się na podkład i po paru dniach otrzymuje się do domu zamówienie. Na dzień dzisiejszy klienci do wyboru mają parę różnych podkładów, różniących się właściwościami i ceną.

Najmniej kosztują podkłady wykonane z papieru. Ich dużym plusem jest łatwość naklejania i ładnie odwzorowane kolory, lecz nie nadają się one do pomieszczeń z dużą wilgotnością i nie można ich zmywać. Flizelinowe tapety mają od wewnętrznej strony flizelinową warstwę, przez co mają większą grubość i wyśmienicie maskują każdą nierówność na ścianie. Często mają też warstwę odporną na zmywanie, dzięki czemu będą się sprawdzać w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najwięcej kosztują tapety na podkładach winylowych, ale też i mają one najlepszą jakość. Po pierwsze bardzo dobrze oddają kolory – każda tapeta mural do sypialni przez wiele lat będzie cieszyła oczy głębokim nasyceniem, bez ryzyka zbladnięcia. Dodatkowo są bardzo odporne na działanie wody, przez co sprawdzą się doskonale w pomieszczeniach takich jak łazienki czy kuchnie. Zamawiając tapetę warto też wybrać odpowiedni klej, ponieważ nie każdy będzie się do każdego podkładu nadawał.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz