Nowoczesny świat żąda współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Bardzo w wielu przypadkach są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Powody wizyt dzieci u psychologa są wybitnie różne – ma okazję to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zakłócenia po traumatycznym przeżyciu, kłopoty z mówieniem oraz dziesiątki innych zdarzeń, jakie miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog funkcjonuje równolegle z dziećmi i ich rodzicami – przetestuj psychoterapia uzależnień radom. Psycholodzy dziecięcy pracują w wielu miejscach – w poradniach psychologicznych, w szkołach oraz w poradniach niepublicznych. W czasie ustalania terminu pierwszej wizyty należy się spytać, czy na pierwsze spotkanie nadejść z dzieckiem, czy bez niego. Zdarza się, że pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu poprawnego wywiadu, omówienie problemu, założenie celu oraz przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im o wiele bardziej złożony kłopot, tym lepiej należy się do niego przygotować.

Porządnie, gdyby rodzice spisali sobie wszelkie kłopoty, wątpliwości, zapytania, im więcej detali podadzą na pierwszym spotkaniu, tym lepiej psycholog przygotuje się do pracy z dzieckiem. Nie można na początku określić, jak wielu spotkań będzie żądała terapia. Na ogół, po paru spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, wszyscy z kolei przekazują lekarzowi swoje spostrzeżenia – na tej bazie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego działania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz