Wybranie dobrego kominkowego wkładu nie jest taką prostą sprawą, jak początkowo może się wydawać. Na rynku jest mnóstwo modeli, które się od siebie różnią materiałem, wielkością i parametrami, tak więc osoba mało obeznana z tematem może się łatwo pomylić. Po pierwsze należy pamiętać o tym, aby wkłady kominkowe kratki dobierać do powierzchni domu i roli, które mają pełnić.

W szczególności istotne jest to wówczas, kiedy mają one służyć dodatkowo jako źródło ogrzewania, wtedy prawidłowe wybranie wszystkich parametrów ma istotne znaczenie. Bardzo ważne jest na przykład, jak dużą sprawność mieć będą wkłady kominkowe Hajduk i jak długo utrzymują ciepło. To przede wszystkim wpływa na komfort stosowania, lecz też i na koszty wiążące się z opałem. Przyjęte jest ogólnie , że taka sprawność całego kominka nie powinna być mniejsza niż 70 procent, natomiast czas utrzymywania ciepła powinien wynosić co najmniej dziesięć godzin.

Jeśli wskaźniki te będą niższe, to nawet jeśli jakieś wkłady kominkowe kratki będą się bardzo podobać, to jednak należy poszukać czegoś innego. W temacie wyglądu odbiorcy także kilka opcji do wyboru mają. W sprzedaży dostępne są bowiem dwa główne rodzaje takich wkładów, czyli stalowe i żeliwne. Wkłady kominkowe Defro z żeliwa są eleganckie i masywne, prezentują się doskonale we wnętrzu, jednak podczas ich użytkowania pilnować należy aby nie popękały. Takiego problemu nie będzie z wkładami stalowymi, jakie dodatkowo dają znacznie więcej możliwości w temacie wzornictwa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz