Miód był używany jako medykament leczniczy oraz naturalny farmaceutyk od wieków. Od pielęgnacji ran po nawilżenie skóry, miód jest w dalszym ciągu ważną częścią wielu tradycyjnych systemów medycyny. Jednak oprócz zastosowań leczniczych miód może być też włączony do powszedniej rutyny w zamiarach leczniczych, kosmetycznych i domowych. Rzućmy okiem na niektóre sposoby, w jakie ta słodka substancja może Tobie pomóc! Po pierwsze, jeśli chodzi o korzyści zdrowotne, miód jest pełen przeciwutleniaczy, które mogą pomóc chronić przed niektórymi rodzajami nowotworów.

Zawiera też rozmaite witaminy i minerały, które są niebezużyteczne do utrzymania ogólnego poprawnego samopoczucia – miód ze spadzi jodłowej. Na dodatek surowy miód jest imponującym źródłem energii ze względu na naturalną zawartość cukru – bardzo dobry, gdy czujesz się ospały w ciągu dnia! Wiadomo również, iż miód ma wiele plusów kosmetycznych. Nie tylko działa antybakteryjnie na wypryski bądź trądzik, ale może też usilnie moczyć suchą skórę – spróbuj uczynić domową maseczkę na twarz z jogurtu, miodu i oliwy z oliwek w równych częściach, aby uzyskać orzeźwiającą cotygodniową ucztę!

Poza tym surowy miód ma właściwości chłodzące, dzięki czemu do perfekcji nadaje się do łagodzenia oparzeń słonecznych po nadmiernie długim czasie spędzonym na słońcu! Co znacznie więcej, miód jest także rozbrajającym generalnym lekarstwem czyszczącym ze względu na swoje właściwości przeciwgrzybicze i przeciwdrobnoustrojowe – znakomity, jeżeli poszukujesz ekologicznych opcji dla ostrych chemikaliów. Niezależnie od tego, czy włączysz go do regulacyj dla majsterkowiczów, czy użyjesz opcji kupionych w sklepie, takich jak miód Manuka (który jest dzisiaj zwłaszcza kultowy!), włączenie miodu do rutyny domowej sprawi, iż poczujesz się perfekcyjnie czysty!

Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od tego, czy poszukujesz korzyści zdrowotnych, czy najzwyczajniej w świecie pragniesz mieć coś naturalnego w domu; dodanie miodu do codziennej rutyny może zapewnić dużo korzyści, a równocześnie jest bezproblemowe do zakupu w Internecie lub w sklepach. Nic dziwnego, że przy tak wielu ewentualnych rolach ta lepka substancja od stuleci cieszy się sławą wśród kultur na całym globie!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz